Survival

 • Przygotowania na trudne czasy – zapasy. Broń palna – kwestie prawne, mentalne i praktyczne
  Jak przygotować się na trudne czasy? zapasy – żywności, wody, akcesoriów niezbędnych do przetrwania. co i jak należy gromadzić, aby zabezpieczyć potrzeby swoje i swoich bliskich na czas kryzysu (np. problemy z zaopatrzeniem, energią, niestabilna sytuacja społeczno-gospodarcza) Broń palna rys historyczno-prawny: jak to wyglądało na przestrzeni lat w Polsce i … Czytaj więcej.
 • Jak przygotować się na trudne czasy?
  Początek roku 2022. Nadal trwa czas tzw. “pandemii” ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Do tego mamy w Polsce “Nowy Ład“, który w praktyce okazuje się być zwiastunem gospodarczej zapaści i pogłębiającego się kryzysu. Wzrasta inflacja. Pojawiają się pogłoski o możliwych przerwach w dostawie prądu. Drożeje żywność i nie tylko. … Czytaj więcej.
 • Domowe zapasy na czas kryzysu [KONFERENCJA] (30 IX A.D. 2020)
  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu Krzysztofa Szokalskiego na temat gromadzenia domowych zapasów na czas kryzysu. W dobie szalejącej pandemii, temat jest bardzo istotny. Prezentacja dostępna jest również w postaci pliku PDF. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami!
 • EDC, czyli Ekwipunek Dźwigany Codziennie oraz plecak ewakuacyjny (spotkanie klucza 24 VII A.D. 2019.)
  W trakcie jednego z naszych spotkań postanowiliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat survivalu. Skupiliśmy się przede wszystkim na tak zwanym EDC, czyli ekwipunku dźwiganym codziennie. Jest to mały zestaw narzędzi zaczynając od zapalniczki, scyzoryka, latarki kończąc na igłach i niciach, sznurkach, zapalniczce i nożu które mogą nam się przydać niespodzianie … Czytaj więcej.