Kościół

 • 80. ROCZNICA UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH
  W dniu 11 lipca 2023 r. obchodziliśmy 80. rocznicę ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. Pobudka była współorganizatorem wydarzenia upamiętniającego rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Udział wzięli mieszkańcy Wrocławia, w szczególności osoby zrzeszone w wielu organizacjach patriotycznych. To prawdopodobnie ostatnia okrągła rocznica, podczas której żyją jeszcze świadkowie ówczesnych wydarzeń. Pamięć i bestialsko pomordowanych … Czytaj więcej.
 • VIII Konferencja Pobudki “Kościół”
  2 maja 2023 odbyła się w Lublinie 7 Konferencja “Kościół”: „800-lecie śmierci bł. bpa Wincentego Kadłubka – wkład Polaków w kształtowanie się cywilizacji łacińskiej”. Poruszane tematy były bardzo interesujące. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia/odsłuchania – poniżej nagrania z tego wydarzenia.
 • Postawa katolika wobec publicznej promocji grzechu
  Po raz kolejny możemy zobaczyć, że neomarksistowska rewolucja nie spowalnia, wręcz przeciwnie, przyspiesza i zdobywa kolejne punkty strategiczne w naszym kraju. Wydawałoby się, że tzw. “marsze równości” w Polsce już nie wrócą, a jednak! Kolejne miasta będą nawiedzane przez propagatorów ideologii gender oraz aktywistów neomarksistowskiego ruchu LGBT. We Wrocławiu będą … Czytaj więcej.
 • Różaniec o Pokój i Jedność Ojczyzny
  Comiesięczna modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. w ostatnią sobotę miesiąca, o godz. 16.00 pod Bazyliką Mniejszą Św. Elżbiety we Wrocławiu (Kościół Garnizonowy) Zachęcamy do wspólnej modlitwy! Modlimy się o pokój i jedność Ojczyzny, o siłę i moc w walce przeciwko siłom szatana;o przebaczenie grzechu aborcji oraz publicznego zgorszenia;o przebaczenie wszelkich … Czytaj więcej.
 • Wykład o Komunii Świętej pt. “Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko”
  9 lutego, na otwartym spotkaniu naszego klucza odbył się wykład o Komunii Świętej pt. “Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko” (Ap 4,11). Poprowadził go Kamil Czechura, nauczyciel w katolickiej szkole Salezjańskiej oraz wieloletni ministrant Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej. Na naszych oczach … Czytaj więcej.
 • Czuwania modlitewne przy kościołach (X A.D. 2020)
  Pod koniec października 2020 w całym kraju miały miejsce zintensyfikowane akcje, sprzeciwiające się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w kwestii zgodności tzw. “ustawy aborcyjnej” z Konstytucją. Sprzeciwy zaczęły nierzadko przybierać formę aktów agresji wymierzonych w kościoły. Były to zarówno próby zakłócania przebiegu liturgii, jak też pospolity wandalizm, sprowadzający się np. do dewastowania … Czytaj więcej.
 • Spotkanie Wigilijne wrocławskich organizacji wolnościowych i patriotycznych (19 XII A.D. 2019)
  Wzięliśmy udział w spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym przez wrocławski oddział Akademii Patriotów. Razem z przedstawicielami wrocławskich organizacji wolnościowych i patriotycznych zasiedliśmy do wspólnego stołu i przełamaliśmy się opłatkiem. W świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia na nadchodzący 2020 rok. Następnie, przy tradycyjnych wigilijnych potrawach, dyskutowaliśmy o planach i możliwościach współpracy.
 • Nasz sprzeciw wobec ofensywy środowisk marksistowskich spod znaku LGBT
  Rok 2019 zostanie zapamiętany, jako ofensywa środowisk marksistowskich spod znaku LGBT. Wtedy to środowiska te organizowały tzw. „marsze równości” w całej Polsce, nawet w miastach i miejscowościach, w których wcześniej to nie miało miejsca. Ta niesamowita agresja, ataki na nasze symbole narodowe, także personalne groźby w stosunku do hierarchów Kościoła … Czytaj więcej.
 • Dzień pokuty Polaków za grzechy wobec Życia, Dzieci i Rodziny oraz Zjazd Konfederacji Gietrzwałdzkiej
  Reprezentanci Klucza Pobudki- „Strzelcy Wrocław” postanowili wziąć udział w dniach pokutnych w Gietrzwałdzie oraz Zjeździe Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Był to wyjątkowy czas pełny religijnych uniesień, dyskusji, ale także próby rozmowy na temat Polski z punktu widzenia naszej wiary. Program rozpoczęła droga krzyżowa na polach Gietrzwałdu. Letnia pogoda dopisywała, lecz przy stacji … Czytaj więcej.
 • Duchowość i charakter Witolda Pileckiego (23 III A.D. 2019)
  Klucz Pobudki Strzelcy Wrocław zorganizował promocję książki dr Anny Mandreli “Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” oraz seminarium z udziałem ks. prof. Tadeusza Guza pt. “Filozoficzno-teologiczne uzasadnienie postawy rotmistrza Witolda Pileckiego“. Spotkanie i seminarium odbyły się w sali wykładowej klasztoru Bonifratrów (Apteka Bonifratrów, ulica gen. Romualda Traugutta 57) w sobotę 23 … Czytaj więcej.