Strzelnica

 • Broń palna w Polsce. Teoria i praktyka
  Dostęp do broni palnej w Polsce: jak kształtował się na przestrzeni wieków? jak sytuacja przedstawia się obecnie jak zdobyć pozwolenie na broń? dostępność broni nie wymagającej pozwolenia.Kwestie prawne/mentalne/społeczne/kulturowe.
 • Po co nam broń w czasach pokoju?
  Wykład przewodniczącego Klucza Pobudki – Strzelcy Wrocław, Krzysztofa Szokalskiego
 • Rozpoczęcie sezonu strzeleckiego 2021 – w plenerze
  Rozpoczęliśmy sezon strzelecki w plenerze. Na początek skromnie: w kameralnym gronie, tak aby odświeżyć nabyte umiejętności. Strzelaliśmy z pistoletów centralnego zapłonu (Glock, CZ), pistoletu.22 LR (S&W), rewolweru czarnoprochowego Colt oraz strzelby gładkolufowej Mossberg. Przede wszystkim chcieliśmy sprawdzić, jakie będzie skupienie przestrzelin. Generalnie wyniki okazały się zadowalające, aczkolwiek jest jeszcze nad … Czytaj więcej.
 • Strzelanie w Ratowicach (A.D. 2020)
  Obiekt w Ratowicach działa od połowy 2019 roku. Zaczęliśmy systematycznie sprawdzać jego możliwości w 2020 roku – poprzez organizowanie wyjazdów dla członków i sympatyków naszego klucza.
 • Broń czarnoprochowa – historia, konstrukcja, zastosowania praktyczne [KONFERENCJA] (21 X A.D. 2020)
  Z poniżej prezentacji można się dowiedzieć: jak konstrukcje broni czarnoprochowej ewoluowały na przestrzeni wieków; jak działa broń czarnoprochowa rozdzielnego ładowania; co jest potrzebne aby móc korzystać z broni czarnoprochowej. Broń czarnoprochowa jest rodzajem broni palnej dostępnej praktycznie dla każdego – bez konieczności uzyskania pozwolenia 🙂 Prezentacja dostępna jest również w … Czytaj więcej.
 • Polaku chwyć za broń! Jak zdobyć pozwolenie na broń? (3 VI A.D. 2019)
  Spotkanie zorganizowane przez Klucz Pobudki Strzelcy Wrocław oraz Ruch Narodowy. Odbyło się 3 czerwca 2019 roku. Klucz – Strzelcy Wrocław za swoje podstawowe działanie obrał poszerzanie wiedzy i zdolności bojowych Narodu Polskiego. Jednym z głównych celów naszej organizacji jest zwiększenie dostępności do broni palnej wszystkich praworządnych Polaków, dlatego zorganizowaliśmy spotkanie … Czytaj więcej.
 • Strzelania czarnoprochowe na krytej strzelnicy (IV A.D. 2019)
  Przetestowaliśmy jak wygląda strzelanie z broni czarnoprochowej na krytej strzelnicy – korzystając z dostępności strzelnicy przy ul. Skwierzyńskiej. W obiekcie jest dobra wentylacja i silna dmuchawa skutecznie odsysa kłęby, jakie powstają po spalaniu czarnego prochu. Używaliśmy osi 25m. Atutem strzelnicy przy ul. Skwierzyńskiej są zainstalowane przy tarczach kamerki. Dzięki temu … Czytaj więcej.
 • Oficjalna rejestracja Klucza Strzelcy Wrocław oraz spotkanie na strzelnicy COLT – 2018.09.19
  Po spotkaniu z panem Grzegorzem Braunem oraz sygnowaniu Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej, postanowiliśmy założyć własny Klucz Pobudki, który skupiony byłby wokół działalności strzeleckiej. Zaproszony był i jest do niego każdy, kto chciałby podnosić kompetencje strzeleckie, tak w zakresie bojowym, jaki i sportowym. Jednym z naszych głównych celów było również poszerzenie naszej … Czytaj więcej.