Strona główna

  • Stanowisko militarno-strzeleckie na pikniku Tradycji Katolickiej
    Podobnie jak w ubiegłym roku, na pikniku kaplicznym działał kącik strzelecki. Tym razem oprócz stanowiska do strzelania z wiatrówek oraz łuku, można było zapoznać się z kilkoma egzemplarzami bojowej broni palnej (karabinek AKMS, pistolet maszynowy PM-63 „Rak”, pistolet Glock 17), jak również przymierzyć taktyczne oporządzenie (m.in. kamizelka + pas z ładownicami + hełm). Na miejscu były dostępne zbijaki treningowe, co pozwalało na bezpieczne trenowanie ładowania magazynków oraz strzelanie „na sucho”. Bardziej zaawansowani mogli równeż np.… Dowiedz się więcej: Stanowisko militarno-strzeleckie na pikniku Tradycji Katolickiej
  • Kolejna modlitwa wynagradzająca za grzechy sodomii
    Jak co roku środowiska LGBT_Itd_Itp. nasilają swoją działalność w przestrzeni publicznej w czerwcu. Widać, jak tęczowy propagandowy walec metodycznie przetacza się przez instytucje – tzw. „marsze równości” są dotowane przez urzędy miast, mają wsparcie organizacji prawniczych i uczelnianych. Narracja o tolerancji i równości stoi w rażącej sprzeczności z wulgarnymi zachowaniami, obscenicznymi gestami, czy po prostu z ordynarnym degradowaniem swojego człowieczeństwa: Jaka powinna być postawa katolika wobec publicznego zgorszenia? To m.in. publiczna modlitwa. Środowiska katolickie i… Dowiedz się więcej: Kolejna modlitwa wynagradzająca za grzechy sodomii
  • Pogadanka o łączności
    Prelekcja/prezentacja na otwartym spotkaniu Konfederacji Korony Polskiej we Wrocławiu. Omówione zostały ogólne aspekty związane z łącznościa, rozwiązania techniczne – od historycznych (telegraf, telefon) do współczesnych (m.in. telefonia komórkowa, krótkofalarstwo). Prezentację, stanowiącą ilustrację do pogadanki, można pobrać tutaj.
  • Obchody 86 rocznicy agresji Niemiec na Polskę
    1 września 2025 odbyły się na wrocławskim rynku społeczne obchody, upamiętniające niemiecką agresję na Polskę. Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnie o 16.00 i trwało kilka godzin; przyciągnęło wielu zainteresowanych. Obchody zorganizował społeczny komitet „Wrocław Pamięta”; udział wzięli przedstawiciele różnych organizacji i środowisk (m.in. Społeczny Komitet 14 Czerwca, Pobudka, Konfederacja Korony Polskiej, Klub Gazety Polskiej, Ruch Narodowy, Obóz Wielkiej Polski). W kilku wystąpieniach została m.in. zwrócona uwaga na ogrom zbrodni i zniszczeń, jakich doświadczyła Polska z rąk… Dowiedz się więcej: Obchody 86 rocznicy agresji Niemiec na Polskę
  • Strzelanie w 86 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
    30 sierpnia, w związku ze zbliżającą się rocznicą agresji Niemiec na Polskę, jaka zapoczątkowała II Wojnę Światową, udaliśmy się na strzelnicę. Grupa była kameralna – 7 osób, w tym dwóch młodych adeptów sztuki strzeleckiej. Szkolenie młodego pokolenia jest bardzo ważne, wszakże: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamoyski) Arsenał jakim dysponowaliśmy był zróżnicowany:
  • Trening strzelecki na pikniku Tradycji Katolickiej
    29 czerwca 2025 roku odbył się w Moszycach piknik kapliczny – wiernych Kaplicy FSSPX z Wrocławia. Wśród wielu atrakcji, jakie miały miejsce na pikniku, znalazło się również miejsce na trening strzelecki – z wiatrówek oraz łuku. Młodzi adepci sztuki strzeleckiej ćwiczyli pod nadzorem, nabierali właściwych nawyków w bezpiecznym obchodzeniu się ze sprzętem i akcesoriami.
  • Publiczna modlitwa wynagradzająca za grzechy sodomii
    Środowiska skupione wokół ideologi LGBT(…) organizują w czerwcu parady/marsze/imprezy pod hasłem tolerancji, miłości i równości: „Pride month” – miesiąc dumy, pychy. Towarzyszy temu promowanie zachowań rażąco sprzecznych z przyrodzoną godnością człowieka, zachęta do seksualizacji młodego pokolenia, hasła pełne deprawacji. Jaka powinna być postawa katolika wobec publicznego zgorszenia? 7 czerwca 2025 we Wrocławiu odbył się tzw. „Marsz równości„. Dołączyliśmy do pikiet modlitewnych (odbyły w 6 miejscach), razem z Fundacja Pro – Prawo do Życia
  • Lidl wycofał się z inwestycji w Gietrzwałdzie!
    Centrum Lidla w okolicach sanktuarium nie powstanie! Poniżej oficjalne stanowisko Lidla: „Lidl Polska stale rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce, tworząc jednocześnie wartościowe miejsca pracy i skracając łańcuchy dostaw, co przekłada się na redukcję emisji. Okolice Gietrzwałdu były jedną z wielu opcji, które rozważaliśmy pod kątem budowy nowego obiektu, jednak umowa przedwstępna na zakup gruntu pod potencjalne centrum dystrybucyjne przestała wiązać strony z dniem 31 maja br. Ze względu na przeciwności organizacyjne i logistyczne nie… Dowiedz się więcej: Lidl wycofał się z inwestycji w Gietrzwałdzie!
  • 5 kwietnia – kolejne pikiety pod Lidlami
    Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za dotychczasowy udział! Podczas konferencji prasowej Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Gietrzwałdu – Poseł Włodzimierz Skalik, ogłosił kolejne pikiety pod sklepami Lidl planowane na sobotę 5 kwietnia 2025 r. w tym ogólnopolski bojkot konsumencki. Konferencja prasowa Konfederacji Korony Polskiej oraz Komitetu Obrony Gietrzwałdu 21 lutego 2025r. w Sejmie RP. 5 kwietnia pikietowaliśmy 2025 we Wrocławiu i Wołowie: W pikietach uczestniczyło kilkanaście osób. We Wrocławiu i okolicach: od startu akcji (15 listopada)… Dowiedz się więcej: 5 kwietnia – kolejne pikiety pod Lidlami
  • „Wilcze doły” – strzelanie na 50m i 25m
    Niemalże w przeddzień 1 marca (Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych) odbyło się w strzelanie w „Wilczych Dołach”. W kameralnym gronie spędziliśmy godzinę na osi 50m a następnie kolejne 60 minut na 25 metrach. Arsenał był dość zróżnicowany: Świetnie sprawdziły się cele reaktywne, do których trafienie wymaga sporej wprawy.