Podobnie jak w ubiegłym roku, na pikniku kaplicznym działał kącik strzelecki.
Tym razem oprócz stanowiska do strzelania z wiatrówek oraz łuku, można było zapoznać się z kilkoma egzemplarzami bojowej broni palnej (karabinek AKMS, pistolet maszynowy PM-63 „Rak”, pistolet Glock 17), jak również przymierzyć taktyczne oporządzenie (m.in. kamizelka + pas z ładownicami + hełm).
Na miejscu były dostępne zbijaki treningowe, co pozwalało na bezpieczne trenowanie ładowania magazynków oraz strzelanie „na sucho”. Bardziej zaawansowani mogli równeż np. spróbować rozłożyć/złożyć karabinek AKMS.
W ramach przygotowań na trudne czasy – jeden z kolegów zademonstrował swoje surviwalowe akcesoria a następnie przeszkolił chętnych: jak przy użyciu takich prostych narzędzi można rozniecić ogień.
Oprócz zdobywania/doskonalenia umiejętności praktycznych, można było sporo podyskutować m.in. o szeroko rozumianych kwestiach strzelectwa i obronności.
