Strzelanie w Siechnicach – maj 2024

W kameralnym gronie postanowiliśmy przetestować strzelnicę w Siechnicach, niedaleko Wrocławia.

Obiekt jest położony niedaleko Drogi Krajowej 94, blisko zjazdu ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dokładna lokalizacja: tutaj.

Strzelnica wykorzystuje naturalne kulochwyty, jakie powstały z urobku ziemnego, usypanego w wielkie zwały ziemi – pozostałości po budowie obwodnicy.

Dostępne są 2 osie – 25 i 50 metrów. Można strzelać z “pozwoleniowej” broni długiej, krótkiej oraz z czarnoprochowców. Amunicja śrutowa nie jest dozwolona.

Dostępne (za dodatkową opłatą) są cele reaktywne – gongi, “drzewko” i poppery.

Strzelnica ma wygodny system rezerwacji na stronie internetowej. Aktualności z życia strzelnicy pojawiają się również na Facebooku.

Pikieta 8 maja – z okazji zakończenia II wojny światowej

W 79tą rocznicę zakończenia II wojny światowej, zorganizowaliśmy pikietę pod Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec.

Na pikiecie byli obecni członkowie różnych grup patriotycznych z Wrocławia – m.in. Pobudka, Akademia Patriotów.

Pikieta miałą na celu m.in. przypomnienie, że wszelka wojna jest złem; chcieliśmy na to zwrócić szczególną uwagę w konktekście prób uwikłania Polski w konflikt na Ukrainie.

Podkreślaliśmy również, że Niemcy dokonali podczas wojny i okupacji w Polsce ogromnych zniszczeń i do dnia dzisiejszego nie wypłaciły Polsce odszkodowań!

Szczególnie warto podkreślić wagę działalności Pana Wiesława Miśka, który od lat nagłaśnia powyższy problem:

broszura do pobrania

Zachęcamy do śledzenia kanałów informacyjnych:

Wokół historii XX wieku!

Projekt 14 czerwca 2020

Będziemy regularnie wracać do tych kwestii, kolejny raz planujemy akcję na 1.09.2024.

Tak było w ubiegłym roku (1.09.2023):

Poniżej fotorelacja z 8 maja 2024

Biało-czerwona gaśnica. Dlaczego tak a nie inaczej…?

Ta historia zaczęła się kilka lat temu.

Dociekliwi mogą czytać sekwencyjne, mniej cierpliwi – wejść w opis akcji z gaśnicą.

7 września 2018 roku Pan Grzegorz Braun odwiedził Wrocław z prelekcją “Konfederacja Gietrzwałdzka a sprawa Korony Królestwa Polskiego”.
Po spotkaniu była możliwość uczestnictwa w tradycyjnej Mszy Świętej a następnie podpisania Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej.


W ciągu kolejnych miesięcy, Jednym ze swoistych owoców Konfederacji Gietrzwałdzkiej, okazało się powołanie przez kilku jej sygnatariuszy projektu politycznego “Konfederacja”.

W obszarze polityki rok 2019 zapowiadał się poważnie:

 • marzec – wybory na prezydenta Gdańska;
 • maj – wybory do Parlamentu Europejskiego;
 • październik – wybory parlamentarne.

W styczniu 2019, podczas Zlotu Pobudki, w kontekście działalności Pobudki i powołanej niedawno Konfederacji, ktoś zadał pytanie – “co jest celem…?”
Pan Braun stwierdził wówczas, że celem jest Zbawienie. Cała reszta, w tym działalność polityczna, to tylko środki, które mają służyć temu celowi nadrzędnemu.
Zabrzmiało to może nieco górnolotnie, ale było wypowiedziane w pełnej prostoty szczerości i przekonaniu.

Startując na urząd prezydenta Gdańska, Pan Grzegorz Braun znacznie zwiększył rozpoznawalność swojej osoby w skali kraju. Dało to możliwość promowania idei Konfederacji, co było szczególnie istotne wobec perspektywy nadchodzących wyborów parlamentarnych.

W czerwcu 2019 Pan Grzegorz Braun ogłosił powstanie Konfederacji Korony Polskiej. Partia ta została zarejestrowana w styczniu 2020 i współtworzy federacyjną partię Konfederacja Wolność i Niepodległość.

W październiku Konfederaci zdobyli 11 mandatów poselskich. Pan Grzegorz Braun został posłem. Z mównicy sejmowej zaczęło coraz częściej wybrzmiewać “Szczęść Boże” 🙂

Początek 2020 to pamiętny czas – rozprzestrzenianie się tzw. “plandemii”.

Pan Grzegorz Braun nie zawiódł – jako jedyny poseł walczył bezkompromisowo o (bezprzykładnie łamane) prawa Polaków. Nieustannie stawał w obronie osób szykanowanych przez pretorianów covidowego zamordyzmu.

Niestrudzenie szedł pod prąd plandemicznej fali absurdów, mimo drakońskich kar, jakie były na niego nakładane.

2021 rok – plandemia w rozkwicie. Wszechobecny w mediach głównego ścieku marketing covidowo-maseczkowo-“szczepionkowy”.

Zwolennicy racjonalnej oceny sytuacji są prześladowani. Poseł Grzegorz Braun staje m.in. w obronie dr Martynowskiej – lekarki, która ośmieliła się leczyć pacjentów, za co zostało zawieszone jej prawo wykonywania zawodu.

Niestrudzenie broni praworządności – sprzeciwiając się m.in. bezprawnym obostrzeniom – wprowadzanym z rażącym naruszeniem zdrowego rozsądku, Konstytucji oraz praw obywatelskich.

Pojawiają się realne zakusy wprowadzania segregacji sanitarnej.

Pan poseł Grzegorz Braun bezkompromisowo przeciwstawia się segregacji sanitarnej.

Pod koniec 2021 roku Pan Grzegorz Braun ogłasza powstanie projektu Norymberga 2.0, aby gromadzić użyteczne procesowo dowody przestępstw i zbrodni popełnionych pod pretekstem plandemii.

21 lutego 2022 “TIRy Wolności” ruszają w Polskę. “Konfederacja chce również przekazać tą akcją, by Polacy nie dawali się nabierać na narrację niektórych polityków, także obozu rządzącego, o tym, że nigdy nie popierali polityki rządu względem covid-19. Konfederaci przypominają, że byli jedyną formacją, która sprzeciwiała się lockdownowi oraz segregacji sanitarnej, a winnych ich wprowadzania należy rozliczyć.

Dzień później: 24 lutego 2022 dochodzi do eskalacji konfliktu na Ukrainie – Rosja przeprowadza zmasowane uderzenie.

Do Polski rusza lawina uchodźców ze wschodu. Granica PL-UA zostaje praktycznie otwarta, również dla “uchodźców”, którzy bezskutecznie próbowali forsować granicę białoruską-polską.

Temat “covid” raptownie znika z mediów, zaczyna się masowa, często jednak nieskoordynowana i nieracjonalna wielka akcja pomocowa dla Ukrainy.

Ukraińskie symbole zaczynają być masowo i aż do absurdu obecne w przestrzeni publicznej. Pan poseł Grzegorz Braun protestuje wobec procesu ukrainizacji Polski; nie może być tak, że działania pomocowe odbywają się z naruszeniem polskiego interesu narodowego!

Ukraina chętnie korzysta z polskiej pomocy, jednak swoimi działaniami wykazuje coraz częściej rażącą niewdzięczność. Co gorsza, polski rząd wydaje się niespecjalnie przejmować takim stanem rzeczy.

Nadchodzi pamiętny dzień 12 grudnia 2023.

Pan poseł Grzegorz Braun przy pomocy proszkowej gaśnicy dokonuje spektakularnego aktu wobec dziewięcioramiennego świecznika żydowskiego, zapalonego w Sejmie RP z okazji obchodów święta Chanuki.

Zawleczka gaśnicy, jak inicjator ładunku nuklearnego, uruchamia reakcję łańcuchową…!

Oficjalny przekaz, wylewający się szerokim strumieniem w mediach głównego ścieku, jest pełen potępienia dla czynu Pana posła Grzegorza Brauna, określanego m.in. jako “skandaliczny i haniebny”.

Tymczasem Internet zalewa lawina, zdecydowanie przeważnie przychylnych Panu Grzegorzowi Braunowi komentarzy, powstają dziesiątki memów, piosenki.
Niektóre z nich urastają do rangi swoistego hymnu, mając setki tysięcy odsłon.

Bezpośrednio po akcji z gaśnicą Pan poseł Grzegorz Braun wyjaśnia pokrótce w sejmie swoje motywy, jednak nie jest w stanie zrobić tego wystarczająco szczegółowo, ponieważ mu to uniemożliwiono.

Zostaje wykluczony z posiedzenia sejmu oraz ukarany dotkliwymi karami finansowymi.

Na rzecz działalności Pana posła Brauna zostaje uruchomiona zrzutka. Zebrana kwota błyskawicznie sięga dziesiątków tysięcy złotych. Zrzutka zostaje zablokowana przez system, jako rzekomo przeznaczona na działalność sprzeczną z prawem (!). Sytuacja zmienia się niemal z godziny na godzinę…

Walka trwa… Po interwencjach prawnych zrzutka zostaje odblokowana! Po raz kolejny okazuje się, że presja ma sens!

Co o tym wszystkim myśleć…?

Interwencja z gaśnicą to akt barbarzyństwa, szaleństwo, czy może działanie w słusznej sprawie – w stanie wyższej konieczności…?

Fakty niezbicie dowodzą, że m.in. zarówno w kwestii plandemicznych absurdów jak i przesadnej “proukraińskiej filantropii” – racja była po stronie Pana posła Grzegorza Brauna.

Pan Grzegorz Braun i ludzie z nim ideowo związani są przyzwyczajeni do stygmatyzacji jako: “szury, foliarze, płaskoziemcy, faszyści, ruskie onuce, agenci Putina, antyszczepionkowcy, antysemici, faszyści, oszołomy, itp.”

Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę” (Antoine de Rivarol)

Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem(Grzegorz Braun)

Jak sprawę komentuje Pan poseł Grzegorz Braun? Poniżej jeden z wywiadów.

https://www.youtube.com/watch?v=PByL4txizDw

Mówi się, że mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie… Każdy ma swój rozum i sumienie.
Problem w tym, że wiele osób nie chce zrozumieć co się dzieje lub co gorsza – rozumie doskonale, ale z różnych cynicznych pobudek odgrywa rolę politycznie poprawnych.

Jak oceniać działania Pana posła Grzegorza Brauna, a zwłaszcza interwencję z gaśnicą…?

Warto aby wątpiący i poszukujący ludzie dobrej woli nie poddali się bezrefleksyjne narzuconej przez główne media narracji ale samodzielnie zastanowili się nad odpowiedziami na poniższe pytania i wyciągnęli wnioski…

 • czym jest w istocie święto Chanuki…?
 • czy katolik może brać udział w obrzędach sprzecznych z wiarą katolicką…?
 • dlaczego zignorowany został apel Grzegorza Brauna o przeprowadzenie rzetelnej debaty o istocie tych obrzędów…?
 • czy polski sejm jest właściwym miejscem na urządzanie tego rodzaju obchodów…?
 • dlaczego politycy/dziennikarze nie nagłaśniają faktu ludobójczych działań armii izraelskiej, wobec palestyńskiej ludności cywilnej…?
 • jaka jest wiarygodność ludzi, którzy żądają rozdziału religii od państwa, a jednocześnie promują obchody Chanuki…?
 • czym zajmuje się organizacja Chabad Lubawicz celebrująca rzeczone obchody…?
 • dlaczego np. ludzie pokroju Jacka Sasina (stracone 70 mln na “wybory kopertowe”) albo np. byłego komendanta policji (akcja z granatnikiem) są bezkarni…?
 • dlaczego ludzie dokonujący aktów zakłócania mszy – jak np. Joanna Scheuring-Wielgus są bezkarni…?
 • dlaczego, Pan poseł Grzegorz Braun po raz kolejny jest szykanowany, gdy tymczasem np. wobec miażdżącego raportu NIK odnośnie nieprawidłowości funkcjonowania państwa w trakcie plandemii, nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności…?
 • dlaczego hierarchia kościelna niezwłocznie potępiła czyn Pana posła Grzegorza Brauna, a jednocześnie była rażąco bierna wobec ataków na kościoły…?
 • dlaczego kogoś, kto krytykuje postępowanie organizacji żydowskich, nazywa się “antysemitą” – nie zważając na merytoryczne aspekty danej krytyki…?
 • dlaczego dyskutuje się o fakcie użycia gaśnicy, zamiast o faktycznym problemie, który był motywem jej użycia…?
 • kogo tak naprawdę reprezentuje prezydent…?
 • kogo tak naprawdę reprezentuje marszałek sejmu…?
 • w czyim interesie działają dziennikarze głównych mediów…?
 • jak to możliwe, że w internecie jest olbrzymia ilość komentarzy popierających działanie posła Grzegorza Brauna…?
 • czy interwencja werbalna – sprzeciw wobec celebracji Chanuki zgłoszony z mównicy sejmowej – miałaby jakiekolwiek szanse powodzenia…?
 • czy fakt użycia gaśnicy nie ma zatem klasycznych znamion działania w stanie wyższej konieczności…?

Pytań rodzi się znaczne więcej, ale na koniec – ku szczególnej refleksji, zważywszy, że powinniśmy naśladować Pana Jezusa: czyż Pan Jezus wypędzając biczem przekupniów ze świątyni nie działał również w stanie wyższej konieczności…?

“Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!” (1 Tes 5,21)

Czy biało-czerwona gaśnica rozpali żar w Narodzie Polskim, a Art. 4 Konstytucji:

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.”

przestanie być pustym frazesem…?

Czy – zważywszy na postawę wielu tzw. “przedstawicieli Narodu” – zasadne nie wydaje się doprecyzowanie o jaki Naród w praktyce chodzi…?

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli, z Panem Bogiem!

Michał Kutrzeba

Dowódca Klucza Pobudki “Strzelcy Wrocław”
Koordynator Pobudki w obszarze “Strzelnica”
Członek Rady Naczelnej Konfederacji Korony Polskiej
Wiceprzewodniczący Okręgu 3 Wrocław Konfederacji Korony Polskiej

Gram w #DrużynieBrauna

Jak do tego doszło i co mnie utwierdza, że gram w #DrużynieBrauna?

Na Pana Grzegorza Brauna zwróciłem uwagę w 2015 roku, gdy postanowił kandydować na urząd prezydenta RP. Nie znałem go wówczas osobiście, natomiast poruszyła mnie jego zdecydowana wyrazistość, w szczególności na tle wyborczych kontrkandydatów.
Środowisko skupione wokół Grzegorza Brauna skonsolidowało się formie stowarzyszenia pracy organicznej “Pobudka” – “KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA – MENNICA”.

Idee programowe Pobudki leżały mi bardzo na sercu i postanowiłem poszukać kontaktu z tym środowiskiem.
Znakomita okazja nadarzyła się 7 września 2018 roku, kiedy to Grzegorz Braun odwiedził Wrocław z prelekcją “Konfederacja Gietrzwałdzka a sprawa Korony Królestwa Polskiego”.
Po spotkaniu po raz pierwszy w życiu uczestniczyłem w tradycyjnej Mszy Świętej a następnie podpisałem Akt Konfederacji Gietrzwałdzkiej.

Wkrótce potem zacząłem aktywnie działać w Kluczu Pobudki “Strzelcy Wrocław”, uczestnicząc m.in. w styczniu 2019 w Zlocie Pobudki, który wspominałem następująco:

Dobrze, że jest taka możliwość – spotkania się w gronie ludzi, którym leżą na sercu wartości wpisane w obszary działania Pobudki. Daje to pokrzepiającą nadzieję, że nie jest się samotną wyspą normalności na oceanie zdegenerowanego świata. Na Zlocie jest przede wszystkim sposobność bezpośredniej dyskusji, rozmowy, co jest nie do przecenienia w dobie dzisiejszych stechnicyzowanych sposobów komunikacji. W Pobudce jestem od kilku miesięcy. Miałem tu okazję zaobserwować, że środowisko pobudkowe jest rosnące w siłę, ale też zróżnicowane i samo potrzebuje jeszcze wewnętrznego umocnienia. Jest praca do wykonania na polu wewnętrznym i zewnętrznym – aby skuteczniej docierać do szerszych kręgów społecznych. Ze Zlotu wracam pokrzepiony i umocniony w przekonaniu o konieczności i głębokim sensie tej bezkompromisowej walki o prawdziwie Wolną Polskę. Siła i Honor! Szczęść Boże!”

Z Panem Grzegorzem Braunem miałem niewątpliwą przyjemność i zaszczyt spotykać się na konferencjach tematycznych skupionych wokół poszczególnych obszarów działalności Pobudki.

Podczas tzw. “plandemii”, jaka zaczęła się w 2020 roku, Pan poseł Grzegorz Braun niestrudzenie bronił praworządności – sprzeciwiając się m.in. bezprawnym obostrzeniom – wprowadzanym z rażącym naruszeniem zdrowego rozsądku, Konstytucji oraz praw obywatelskich. Sprzeciwia się segregacji sanitarnej.

Bezkompromisowa postawa Pana Grzegorza Brauna stała się w mojej działalności społecznej katalizatorem dalszego rozwoju. Byłem m.in. współuczestnikiem pikiety w obronie pani dr Anny Martynowskej we Wrocławiu.

Równolegle z Pobudką zacząłem działać w strukturach Konfederacji Korony Polskiej. Współodpowiedzialność za rozwój lokalnych struktur Korony oraz poselska asystentura społeczna dają większe możliwości działania – “Ad maiorem Dei gloriam”.

Kiedy na Ukrainie nastąpiła eskalacja konfliktu zbrojnego – Pan poseł Grzegorz Braun bronił polskiej racji stanu, protestując wobec niektórych absurdalnych form pomocy oraz ukrainizacji przestrzeni publicznej.

Praca organiczna w Pobudce i aktywność polityczna to zadania obliczone na systematyczne i długofalowe działanie. Bywa jednak, że nagle dzieją się rzeczy wyjątkowe i spektakularne, rzeczywistość jakby przyspiesza, wydarzenia nabierają tempa i wymagają zajęcia jednoznacznego stanowiska.

12 grudnia 2023 Pan poseł Grzegorz Braun przy pomocy proszkowej gaśnicy dokonuje spektakularnego aktu wobec dziewięcioramiennego świecznika żydowskiego, zapalonego w Sejmie RP z okazji obchodów święta Chanuki.

Akcja z gaśnicą była bardzo niespodziewana i kilka dni zajęło mi zapoznawanie się z różnymi jej aspektami, szersza analiza różnych kontekstów oraz przygotowywanie niniejszej, jak też poniższej strony: Dlaczego do tego doszło, jak ocenić to wydarzenie oraz jego konsekwencje?

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli, z Panem Bogiem!

Michał Kutrzeba

Dowódca Klucza Pobudki “Strzelcy Wrocław”
Koordynator Pobudki w obszarze “Strzelnica”
Członek Rady Naczelnej Konfederacji Korony Polskiej
Wiceprzewodniczący Okręgu 3 Wrocław Konfederacji Korony Polskiej

VIII konferencja Szkoła w Toruniu

2 grudnia 2023 roku w Toruniu odbyła się VIII konferencja Szkoła.

Tegoroczna edycja konferencji miała na celu przybliżenie rodzicom i młodzieży dostępnych metod i sposobów sprawnej nauki poszczególnych przedmiotów, szczególnie w kontekście nauki samodzielnej i edukacji domowej. Ocena poszczególnych sposobów uczenia się, wskazanie które z nich przynoszą lepsze efekty.

Poniżej nagrania z konferencji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

80. ROCZNICA UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH

W dniu 11 lipca 2023 r. obchodziliśmy 80. rocznicę ukraińskiego ludobójstwa na Kresach.

Pobudka była współorganizatorem wydarzenia upamiętniającego rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Udział wzięli mieszkańcy Wrocławia, w szczególności osoby zrzeszone w wielu organizacjach patriotycznych.

To prawdopodobnie ostatnia okrągła rocznica, podczas której żyją jeszcze świadkowie ówczesnych wydarzeń.

Pamięć i bestialsko pomordowanych jest tym bardziej ważna, wobec tego, że dotyczczas ofiary nie zostały godnie upamiętnione – brak ekshumacji, brak grobów. Nasilają się natomiast haniebne próby zakłamywania prawdy historycznej.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary!”

Nagranie z konferencji jest dostępne na naszym kanale YT (link poniżej; przepraszamy bardzo za jakość dźwięku, spowodowaną problemami technicznymi).

Po konferencji odbył się Marsz Pamięci.

Marsz zakończył się złożeniem wieńców pod pomnikiem pomordowanych oraz modlitwą w ich intencji.

Wybrane relacje w mediach lokalnych:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/131819/Wroclaw-pamieta-o-ofiarach-Zbrodni-Wolynskiej

https://wroclaw.gosc.pl/gal/pokaz/8381557.Marsz-pamieci-ku-czci-ofiar-ludobojstwa-na-Wolyniu

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,29963828.html

Co to jest dobry pieniądz i dlaczego jest on nam potrzebny?

Wykład o. dr. n. med. Jacka Marii Norkowskiego OP:
“Co to jest dobry pieniądz i dlaczego jest on nam potrzebny?”

Spotkanie zorganizował klucz “Pobudka Wrocław” 12.05.2022 we Wrocławiu.
Nagranie i montaż: klucz “Pobudka Strzelcy Wrocław”.

VIII Konferencja Pobudki “Kościół”

2 maja 2023 odbyła się w Lublinie 7 Konferencja “Kościół”: „800-lecie śmierci bł. bpa Wincentego Kadłubka – wkład Polaków w kształtowanie się cywilizacji łacińskiej”.

Poruszane tematy były bardzo interesujące. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia/odsłuchania – poniżej nagrania z tego wydarzenia.

Przywitanie gości – Roman Fritz
Poseł Grzegorz Braun – „Kadłubek w Łęczycy 1180”, czyli jak Kościół nauczył Polaków sejmowania
Dr Artur Lis (KUL) – „Tożsamość jest matką wspólnoty” – rzecz o bł. Wincentym Kadłubku

Red. Arkadiusz Stelmach – „Wielcy, a zapomniani Polacy wielkiej Polski”

Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów oraz prof. Ryszarda Zajączkowskiego (KUL)

Edukacja Domowa – Edukacja Bliskości

Edukacja domowa to próba odnalezienia się katolickich rodzin w świeckim i materialistycznym systemie nauczania państwowego. Pozwala ona na powrót do tradycyjnego sposobu budowania rodziny w oparciu o tradycyjny model, gdzie mężczyzna i kobieta jako jedno ciało, uzupełniają się i wspólnie budują podstawową komórkę społeczną – rodzinę. Celem tej edukacji jest ukształtowanie człowieka zgodnie z wartościami rodziców. Jest to wychowywanie kompletne, a nie nastawione na wypełnianie testów i bezrefleksyjne dostosowywanie się do zewnętrznych i nierzadko niejasnych oczekiwań.

Beztroskie pozostawienie dziecka na pastwę edukacji państwowej może poskutkować tym, że będzie ono wychowane nie tylko wbrew wartościom rodziców, ale nawet przeciwko nim. Może się okazać, że rodzice wobec dziecka będą tylko karmicielami i dostarczycielami podstawowych dóbr. Edukacja domowa to przede wszystkim bliskość. Bliskość nie tylko fizyczna, ale pokoleniowa i ideowa. Taka rodzina to bycie ze sobą na dobre i na złe, bez oddelegowywania problemów swoich i swoich dzieci na publiczne instytucje, których interes wcale nie musi być zgodny z naszym.

Edukacja domowa to nie jest kolejna wspaniała metoda na wychowanie wirtuoza, czy profesora (choć nie jest to wykluczone). Jest to przede wszystkim próba wychowania dobrego człowieka – wiernego Bogu i Kościołowi Świętemu, człowieka, który wzrasta do i w świętości, a nie do postępu w egoizmie, jaki proponuje bezbożny świat.

Spotkanie poprowadził mąż, ojciec dwójki dzieci, wieloletni działacz Pobudki – Krzysztof Szokalski.

28.01.2023 Zlot Pobudki w Krakowie i Konferencja Mennica

28 stycznia odbył się Zlot Pobudki oraz Konferencja Mennica.

Podsumowana została działalność Pobudki w 2022 roku oraz przedstawione plany na przyszłość. Przed nami wiele wyzwań. W szczególności bardzo aktualne są kwestie związane z szeroko rozumianą gospodarką – w skali makro jak i mikro. Jak zoptymalizować łańcuch dostaw żywności? Jakie wyrobić nawyki, aby zostać bogatym człowiekiem?

Poniżej obszerne materiały ze Zlotu i Konferencji.

VIII Zlot Pobudki – Roman Fritz, Grzegorz Braun

Dlaczego Pobudka? – plany oraz wyzwania – Koordynatorzy obszarów Kościół/Szkoła/Strzelnica/Mennica

Od pola do stołu RolnikHandluje.pl – Rafał Foryś

Nawyki ludzi bogatych – Paweł Chmielewski

Budowanie nawyków i sprawności według św. Tomasza – prof. Marcin Bukała i ks. dr Jacek Gniadek