Stanowisko militarno-strzeleckie na pikniku Tradycji Katolickiej

Podobnie jak w ubiegłym roku, na pikniku kaplicznym działał kącik strzelecki.

Tym razem oprócz stanowiska do strzelania z wiatrówek oraz łuku, można było zapoznać się z kilkoma egzemplarzami bojowej broni palnej (karabinek AKMS, pistolet maszynowy PM-63 „Rak”, pistolet Glock 17), jak również przymierzyć taktyczne oporządzenie (m.in. kamizelka + pas z ładownicami + hełm).

Na miejscu były dostępne zbijaki treningowe, co pozwalało na bezpieczne trenowanie ładowania magazynków oraz strzelanie „na sucho”. Bardziej zaawansowani mogli równeż np. spróbować rozłożyć/złożyć karabinek AKMS.

W ramach przygotowań na trudne czasy – jeden z kolegów zademonstrował swoje surviwalowe akcesoria a następnie przeszkolił chętnych: jak przy użyciu takich prostych narzędzi można rozniecić ogień.

Oprócz zdobywania/doskonalenia umiejętności praktycznych, można było sporo podyskutować m.in. o szeroko rozumianych kwestiach strzelectwa i obronności.

Kolejna modlitwa wynagradzająca za grzechy sodomii

Jak co roku środowiska LGBT_Itd_Itp. nasilają swoją działalność w przestrzeni publicznej w czerwcu. Widać, jak tęczowy propagandowy walec metodycznie przetacza się przez instytucje – tzw. „marsze równości” są dotowane przez urzędy miast, mają wsparcie organizacji prawniczych i uczelnianych.

Narracja o tolerancji i równości stoi w rażącej sprzeczności z wulgarnymi zachowaniami, obscenicznymi gestami, czy po prostu z ordynarnym degradowaniem swojego człowieczeństwa:

Jaka powinna być postawa katolika wobec publicznego zgorszenia? To m.in. publiczna modlitwa. Środowiska katolickie i patriotyczne organizowały, pod przewodnictwem Fundacji Pro – Prawo do Życia , pikiety modlitewne, w kilku punktach miasta – przy trasie tzw. „marszu równości”.

Pogadanka o łączności

Prelekcja/prezentacja na otwartym spotkaniu Konfederacji Korony Polskiej we Wrocławiu.

Omówione zostały ogólne aspekty związane z łącznościa, rozwiązania techniczne – od historycznych (telegraf, telefon) do współczesnych (m.in. telefonia komórkowa, krótkofalarstwo).

Prezentację, stanowiącą ilustrację do pogadanki, można pobrać tutaj.

Obchody 86 rocznicy agresji Niemiec na Polskę

1 września 2025 odbyły się na wrocławskim rynku społeczne obchody, upamiętniające niemiecką agresję na Polskę.

Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnie o 16.00 i trwało kilka godzin; przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Obchody zorganizował społeczny komitet „Wrocław Pamięta”; udział wzięli przedstawiciele różnych organizacji i środowisk (m.in. Społeczny Komitet 14 Czerwca, Pobudka, Konfederacja Korony Polskiej, Klub Gazety Polskiej, Ruch Narodowy, Obóz Wielkiej Polski).

W kilku wystąpieniach została m.in. zwrócona uwaga na ogrom zbrodni i zniszczeń, jakich doświadczyła Polska z rąk Niemców. Podniesiona została także kwestia niezałatwionych odszkodowań za straty wojenne. Nie zabrakło odniesień do aktualnej sytuacji – w tym do konieczności dbania o uzbrojenie Polski i Polaków.

Szczególną uwagę wzbudzała replika kamienia – głazu, jaki spoczywa przed Bundestagiem w Berlinie i ma rzekomo upamiętniać polskie ofiary II wojny światowej.

„Tak Niemcy „upamiętnili” polskie ofiary II wojny światowej. „To było jak naplucie w twarz”.

Galeria zdjęć z wydarzenia (materiały pochodzą od uczestników/organizatorów).

Poniżej krótka relacja obecnej na wydarzeniu TV Republika.

Strzelanie w 86 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

30 sierpnia, w związku ze zbliżającą się rocznicą agresji Niemiec na Polskę, jaka zapoczątkowała II Wojnę Światową, udaliśmy się na strzelnicę.

Grupa była kameralna – 7 osób, w tym dwóch młodych adeptów sztuki strzeleckiej. Szkolenie młodego pokolenia jest bardzo ważne, wszakże:

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamoyski)

Arsenał jakim dysponowaliśmy był zróżnicowany:

  • rewolwery czarnoprochowe .44 (Colt, Remington)
  • strzelba Mossberg 500
  • pistolety Glock: model 17 (9mm) oraz model 44 (.22LR)
  • pistolet FN „Baby” 6,35mm
  • pistolet TT 7,62mm

Trening strzelecki na pikniku Tradycji Katolickiej

29 czerwca 2025 roku odbył się w Moszycach piknik kapliczny – wiernych Kaplicy FSSPX z Wrocławia.

Wśród wielu atrakcji, jakie miały miejsce na pikniku, znalazło się również miejsce na trening strzelecki – z wiatrówek oraz łuku.

Młodzi adepci sztuki strzeleckiej ćwiczyli pod nadzorem, nabierali właściwych nawyków w bezpiecznym obchodzeniu się ze sprzętem i akcesoriami.

Publiczna modlitwa wynagradzająca za grzechy sodomii

Środowiska skupione wokół ideologi LGBT(…) organizują w czerwcu parady/marsze/imprezy pod hasłem tolerancji, miłości i równości: „Pride month” – miesiąc dumy, pychy.

Towarzyszy temu promowanie zachowań rażąco sprzecznych z przyrodzoną godnością człowieka, zachęta do seksualizacji młodego pokolenia, hasła pełne deprawacji.

Jaka powinna być postawa katolika wobec publicznego zgorszenia?

7 czerwca 2025 we Wrocławiu odbył się tzw. „Marsz równości„.

Dołączyliśmy do pikiet modlitewnych (odbyły w 6 miejscach), razem z Fundacja Pro – Prawo do Życia

Lidl wycofał się z inwestycji w Gietrzwałdzie!

Centrum Lidla w okolicach sanktuarium nie powstanie!

Poniżej oficjalne stanowisko Lidla:

Lidl Polska stale rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce, tworząc jednocześnie wartościowe miejsca pracy i skracając łańcuchy dostaw, co przekłada się na redukcję emisji. Okolice Gietrzwałdu były jedną z wielu opcji, które rozważaliśmy pod kątem budowy nowego obiektu, jednak umowa przedwstępna na zakup gruntu pod potencjalne centrum dystrybucyjne przestała wiązać strony z dniem 31 maja br. Ze względu na przeciwności organizacyjne i logistyczne nie planujemy inwestycji w tej lokalizacji.” (…)

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję StopLidl!

Od listopada 2024 do kwietnia 2025 odbyło się ponad 400 pikiet pod sklepami Lidla, w całym kraju. Więcej informacji i statystyk jest na stronie: www.okog.pl

Gorąco zachęcamy do modlitwy dziękczynnej (np. wzięcia udziału w nabożeństwach czerwcowych, nawiedzenia sanktuariów maryjnych).

5 kwietnia – kolejne pikiety pod Lidlami

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za dotychczasowy udział!

Podczas konferencji prasowej Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Gietrzwałdu – Poseł Włodzimierz Skalik, ogłosił kolejne pikiety pod sklepami Lidl planowane na sobotę 5 kwietnia 2025 r. w tym ogólnopolski bojkot konsumencki.

Konferencja prasowa Konfederacji Korony Polskiej oraz Komitetu Obrony Gietrzwałdu 21 lutego 2025r. w Sejmie RP.

5 kwietnia pikietowaliśmy 2025 we Wrocławiu i Wołowie:

W pikietach uczestniczyło kilkanaście osób.

We Wrocławiu i okolicach: od startu akcji (15 listopada) pikiety odbyły się pod 18 sklepami Lidl (17 we Wrocławiu oraz 1 w Wołowie).

„Wilcze doły” – strzelanie na 50m i 25m

Niemalże w przeddzień 1 marca (Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych) odbyło się w strzelanie w „Wilczych Dołach”.

W kameralnym gronie spędziliśmy godzinę na osi 50m a następnie kolejne 60 minut na 25 metrach. Arsenał był dość zróżnicowany:

  • .22 LR (karabinek Henry „US Survival”, pistolet Glock 44 + tłumik)
  • 6,35 mm Browning (pistolet FN „Baby”)
  • 9×19 mm Parabellum (pistolety Glock 45, HS SF19 4.5″ RDR)
  • 9×18 mm Makarov (P-64 „Czak”)
  • strzelba gładkolufowa Mossberg Maverick 88

Świetnie sprawdziły się cele reaktywne, do których trafienie wymaga sporej wprawy.