Wydarzenia

 • 80. ROCZNICA UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH
  W dniu 11 lipca 2023 r. obchodziliśmy 80. rocznicę ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. Pobudka była współorganizatorem wydarzenia upamiętniającego rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Udział wzięli mieszkańcy Wrocławia, w szczególności osoby zrzeszone w wielu organizacjach patriotycznych. To prawdopodobnie ostatnia okrągła rocznica, podczas której żyją jeszcze świadkowie ówczesnych wydarzeń. Pamięć i bestialsko pomordowanych jest tym bardziej ważna, wobec … Czytaj więcej.
 • Co to jest dobry pieniądz i dlaczego jest on nam potrzebny?
  Wykład o. dr. n. med. Jacka Marii Norkowskiego OP:“Co to jest dobry pieniądz i dlaczego jest on nam potrzebny?” Spotkanie zorganizował klucz “Pobudka Wrocław” 12.05.2022 we Wrocławiu.Nagranie i montaż: klucz “Pobudka Strzelcy Wrocław”.
 • VIII Konferencja Pobudki “Kościół”
  2 maja 2023 odbyła się w Lublinie 7 Konferencja “Kościół”: „800-lecie śmierci bł. bpa Wincentego Kadłubka – wkład Polaków w kształtowanie się cywilizacji łacińskiej”. Poruszane tematy były bardzo interesujące. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia/odsłuchania – poniżej nagrania z tego wydarzenia.
 • Edukacja Domowa – Edukacja Bliskości
  Edukacja domowa to próba odnalezienia się katolickich rodzin w świeckim i materialistycznym systemie nauczania państwowego. Pozwala ona na powrót do tradycyjnego sposobu budowania rodziny w oparciu o tradycyjny model, gdzie mężczyzna i kobieta jako jedno ciało, uzupełniają się i wspólnie budują podstawową komórkę społeczną – rodzinę. Celem tej edukacji jest ukształtowanie człowieka zgodnie z wartościami … Czytaj więcej.
 • 28.01.2023 Zlot Pobudki w Krakowie i Konferencja Mennica
  28 stycznia odbył się Zlot Pobudki oraz Konferencja Mennica. Podsumowana została działalność Pobudki w 2022 roku oraz przedstawione plany na przyszłość. Przed nami wiele wyzwań. W szczególności bardzo aktualne są kwestie związane z szeroko rozumianą gospodarką – w skali makro jak i mikro. Jak zoptymalizować łańcuch dostaw żywności? Jakie wyrobić nawyki, aby zostać bogatym człowiekiem? … Czytaj więcej.
 • Jak chronić swoje pieniądze w czasie kryzysu?
  Żyjemy w coraz trudniejszych czasach, gdzie posiadanie dużej ilości gotówki, wcale nie gwarantuje dobrobytu na przyszłość. Inflacja pochłania nasze obecne przychody, zwiększa ceny oraz zubaża oszczędności. Każdy z nas szuka sposobu na ochronę swoich pieniędzy oraz zainwestowanie w swoją i swoich rodzin przyszłość materialną. Poniżej kolejny wykład i prezentacja Pawła Chmielewskiego – członka Pobudki “Strzelcy … Czytaj więcej.
 • Komu oddasz dziecko na nauki?
  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z VII Konferencji Pobudki Szkoła. (2022.11.26). Prelegentami były osoby mające wieloletnie doświadczenie praktyczne w edukacji domowej.
 • Transplantacja organów – “Fałsz ubrany w lekarski fartuch, czyli neurologiczne kryteria śmierci”
  Wykład o. dr. n. med. Jacka Marii Norkowskiego OPNaukowe i moralne aspekty transplantologii; czym jest tzw. “śmierć mózgowa”. Spotkanie zorganizował klucz “Pobudka Wrocław” 15.11.2022 we Wrocławiu.Nagranie i montaż: klucz “Pobudka Strzelcy Wrocław”.
 • Postawa katolika wobec publicznej promocji grzechu
  Po raz kolejny możemy zobaczyć, że neomarksistowska rewolucja nie spowalnia, wręcz przeciwnie, przyspiesza i zdobywa kolejne punkty strategiczne w naszym kraju. Wydawałoby się, że tzw. “marsze równości” w Polsce już nie wrócą, a jednak! Kolejne miasta będą nawiedzane przez propagatorów ideologii gender oraz aktywistów neomarksistowskiego ruchu LGBT. We Wrocławiu będą iść w sobotę, 11 czerwca … Czytaj więcej.
 • Otwarte spotkanie Klucza – tematyka łączności radiowej
  6 kwietna 2022 roku odbyło się spotkanie otwarte Klucza – Strzelcy Wrocław. Przez ponad 2 godziny w luźnej, sympatycznej atmosferze testowaliśmy sprzęt – PMRki (Private Mobile Radio). W łączności wzięło udział kilka osób, rozproszyliśmy się: w terenie oraz w kilku pomieszczeniach budynku. Ćwiczyliśmy także literowanie (wg polskiego/międzynarodowego alfabetu). To był dobry czas! Dziękujemy wszystkim uczestnikom … Czytaj więcej.
 • Wrażenia na gorąco – po szkoleniu krótkofalarskim
  19 i 20 marca 2022 r. wzięliśmy udział w szkoleniu krótkofalarskim w głównej siedzibie Radioklucza Pobudki. To był intensywny i niezwykle wartościowy czas. Łączność jest niezwykle ważną dziedziną. Poniżej krótka relacja ze szkolenia. I TY możesz zostać krótkofalowcem!
 • Wykład o Komunii Świętej pt. “Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko”
  9 lutego, na otwartym spotkaniu naszego klucza odbył się wykład o Komunii Świętej pt. “Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko” (Ap 4,11). Poprowadził go Kamil Czechura, nauczyciel w katolickiej szkole Salezjańskiej oraz wieloletni ministrant Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej. Na naszych oczach dokonuje się radykalna zmiana podejścia … Czytaj więcej.
 • Akcja informacyjna “Stop segregacji sanitarnej!”
  Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy rozpocząć kolejną akcję ulotkową, przedstawiającą historyczne fakty segregacji ludzi z odniesieniem do tego, co dzieje się teraz – na naszych oczach. Dzięki uzbieranym z Waszych darowizn środkom, możemy każdego dnia docierać do mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Udało się nam rozdać około 2000 ulotek! Zachęcamy do pobierania i dystrybucji: wersja pdf … Czytaj więcej.
 • Akcja informacyjna o tzw. “szczepieniach” przeciw COVID-19
  Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy rozpocząć akcję ulotkowo-plakatową, przedstawiającą fakty na temat tzw. szczepień przeciw COVID-19 oraz informującą o nielegalnych praktykach takich firm, jak Pfizer. Dzięki uzbieranym z Waszych darowizn środkom, możemy każdego dnia docierać do mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Udało się nam rozdać niemal 2500 ulotek i rozwiesić 100 plakatów! Już teraz planujemy kolejną … Czytaj więcej.
 • Spotkanie z panią Wandą Bilnik-Różycką
  W grudniu 2020 odbyło się pierwsze, zorganizowane przez Klucz Strzelcy Wrocław, spotkanie z panią Wandą Bilnik-Różycką – patriotką, córką żołnierza AK. Pani Wanda na spotkaniu bardzo dużo mówiła nam na temat losów swojej rodziny, szczególnie o swoim ojcu oraz o matce. Trudne doświadczenia lat młodzieńczych nauczyły ją jak postępować w czasach komunistycznej okupacji w Polsce, … Czytaj więcej.
 • Czuwania modlitewne przy kościołach (X A.D. 2020)
  Pod koniec października 2020 w całym kraju miały miejsce zintensyfikowane akcje, sprzeciwiające się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w kwestii zgodności tzw. “ustawy aborcyjnej” z Konstytucją. Sprzeciwy zaczęły nierzadko przybierać formę aktów agresji wymierzonych w kościoły. Były to zarówno próby zakłócania przebiegu liturgii, jak też pospolity wandalizm, sprowadzający się np. do dewastowania fasad kościołów. Dołączyliśmy do skoordynowanej … Czytaj więcej.
 • Protest przeciwko fałszywej PLANdemii (10 X A.D. 2020)
  Rządowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 paraliżują życie społeczne i gospodarcze. Ograniczanie wolności w imię zagrożenia, które (wiele na to wskazuje) wydaje się być wyolbrzymione, spotyka się ze stanowczym sprzeciwem części społeczeństwa, nie poddającej się bezkrytycznie rządowej narracji. Wzięliśmy udział w proteście przeciwko “fałszywej PLANdemii”. Poniżej zamieszczamy nagranie z fragmentu tego wydarzenia:
 • 25-26.01.2020 Zlot w Niepokalanowie
  V zlot pobudki w obszarze Mennica w 2020 roku odbył się w miejscu mocno związanym ze świętym Maksymilianem Kolbe. Ks. Jacek Gniadek SVD przybliżył nam mało znaną postać świętego Homobonusa. W stereotypowym wyobrażeniu święty to ktoś bez majątku, całe życie klepiący biedę, bo posiadanie bogactwa jest złe. Ks. Gniadek opowiedział nam o świętym bogatym kupcu, … Czytaj więcej.
 • Spotkanie Wigilijne wrocławskich organizacji wolnościowych i patriotycznych (19 XII A.D. 2019)
  Wzięliśmy udział w spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym przez wrocławski oddział Akademii Patriotów. Razem z przedstawicielami wrocławskich organizacji wolnościowych i patriotycznych zasiedliśmy do wspólnego stołu i przełamaliśmy się opłatkiem. W świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia na nadchodzący 2020 rok. Następnie, przy tradycyjnych wigilijnych potrawach, dyskutowaliśmy o planach i możliwościach współpracy.
 • Nasz sprzeciw wobec ofensywy środowisk marksistowskich spod znaku LGBT
  Rok 2019 zostanie zapamiętany, jako ofensywa środowisk marksistowskich spod znaku LGBT. Wtedy to środowiska te organizowały tzw. „marsze równości” w całej Polsce, nawet w miastach i miejscowościach, w których wcześniej to nie miało miejsca. Ta niesamowita agresja, ataki na nasze symbole narodowe, także personalne groźby w stosunku do hierarchów Kościoła katolickiego spowodowały, iż druga strona … Czytaj więcej.
 • “Jak zbudować alternatywny system edukacji?” – spotkanie z Krzysztofem Karoniem
  W ramach naszych kolejnych spotkań z Krzysztofem Karoniem postanowiliśmy poruszyć temat edukacji. Chcieliśmy zastanowić się nad tym, jak wygląda obecny stan edukacji w Polsce. Krzysztof Karoń dał jednoznacznie negatywną ocenę tego, jak wygląda system edukacji w Polsce. Struktury nauczycielskie są przesycone ludźmi, którzy wprowadzają antykulturę do szkół poprzez tzw. Lekcje antyautorytarne lekcji lub lekcje demokratyzacji, … Czytaj więcej.
 • Dzień pokuty Polaków za grzechy wobec Życia, Dzieci i Rodziny oraz Zjazd Konfederacji Gietrzwałdzkiej
  Reprezentanci Klucza Pobudki- „Strzelcy Wrocław” postanowili wziąć udział w dniach pokutnych w Gietrzwałdzie oraz Zjeździe Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Był to wyjątkowy czas pełny religijnych uniesień, dyskusji, ale także próby rozmowy na temat Polski z punktu widzenia naszej wiary. Program rozpoczęła droga krzyżowa na polach Gietrzwałdu. Letnia pogoda dopisywała, lecz przy stacji “Jezus pociesza płaczące niewiasty” rozpętała … Czytaj więcej.
 • Debata: “Suwerenność gospodarcza” – Wolność vs Ruch Narodowy (Mentzen, Berkowicz, Bosak, Wawer)
  W naszym środowisku, od wielu lat, odbywa się dyskusja na temat tego jak daleko powinien sięgać wolny rynek oraz jak zapewnić bezpieczeństwo gospodarcze Narodowi, bez przyzwolenia na wyzysk pracowników. Zawsze pomiędzy liberalnym a narodowym podejściem występowały w tej tematyce dosyć duże kontrowersje. Dlatego, jako praktycy życia społeczno-politycznego, postanowiliśmy zorganizować spotkanie o tej tematyce. To wydarzenie … Czytaj więcej.
 • Debata “Zagrożenia płynące z ideologii nowej lewicy” (Bosak i Karoń)
  Pierwszym otwartym spotkaniem, jakie przeprowadziliśmy, w ramach Klucza Strzelcy Wrocław, była debata pt. “Zagrożenia płynące z ideologii nowej lewicy” współorganizowana z Ruchem Narodowym Wrocław. Spotkanie miało być połączeniem praktyki oraz teorii, gdyż z jednej strony prelegentem był Krzysztof Karoń, znany z ze swoich trafnych analiz wpływu marksizmu oraz neomarksizmu na życie społeczne, z drugiej strony … Czytaj więcej.
 • Oficjalna rejestracja Klucza Strzelcy Wrocław oraz spotkanie na strzelnicy COLT – 2018.09.19
  Po spotkaniu z panem Grzegorzem Braunem oraz sygnowaniu Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej, postanowiliśmy założyć własny Klucz Pobudki, który skupiony byłby wokół działalności strzeleckiej. Zaproszony był i jest do niego każdy, kto chciałby podnosić kompetencje strzeleckie, tak w zakresie bojowym, jaki i sportowym. Jednym z naszych głównych celów było również poszerzenie naszej wiedzy survivalowej. Chcieliśmy posiadać własny … Czytaj więcej.